Фінансово-гуманітарний факультет є одним з найпотужніших структурних підрозділів та осередком університетської науки. Науково-педагогічні працівники та здобувачі факультету розглядають наукову роботу як невід’ємну складову цілісної екосистеми сучасного університету. Факультет є незмінним лідером університету відповідно до результатів наукової роботи. Зокрема, за результатами річних наукових звітів у 2017, 2018 та 2019 рр. колектив фінансово-гуманітарного факультету займав І місце у загальному рейтингу факультетів університету та був відзначений Грамотами за досягнення в науковій, науково-педагогічній та інноваційній діяльності, значний внесок у розвиток наукового потенціалу університету.
Науково-педагогічними працівниками фінансово-гуманітарного факультету є 67 осіб, з яких 12 докторів наук та 35 кандидатів наук. Протягом 2019 році за кафедрами факультету було закріплено 4 докторанти та 30 аспірантів, було захищено 5 кандидатських дисертацій.
На факультеті видаються наукові періодичні фахові видання «Економічний вісник університету» та «Професійна освіта: методологія, теорія та технології», а також збірники наукових праць «Соціум, документ, комунікація», «Теоретичні та прикладні аспекти формування професійної компетентності майбутніх фахівців у контексті їхнього професійного розвитку» та «Зміст та технології навчання у неперервній професійній освіті». Щорічно проводяться міжнародні, всеукраїнські та регіональні конференції, семінари та круглі столи. На факультеті розробляється шість науково-дослідних ініціативних тем.
Студенти факультету щорічно займають призові місця у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та олімпіад (за результатами 2019 року здобуто 9 нагород: ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – 6 переможців; Всеукраїнські студентські олімпіади – 3 переможці). Варто відзначити, що студенти фінансово-гуманітарного факультету є активними учасниками Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету. Регулярно долучаються до організації та проведення різних наукових заходів Товариства.
Факультет активний учасник та лауреат Міжнародних і Всеукраїнських виставок. Зокрема, протягом 2019 року науково-педагогічні працівники фінансово-гуманітарного факультету отримали 35 дипломів лауреатів Міжнародних освітянських виставок за проведення круглих столів:
– XI Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2019» (22-24 жовтня 2019 р.).
У рамках виставки викладачами фінансово-гуманітарного факультету було проведено чотири круглих столи:
- «Інтернаціоналізація освітнього простору як умова ефективної підготовки фахівців світового рівня» (к.е.н., доц. Кучеренко С.Ю., д.філол. проф. Навальна М.І., к.і.н., доц. Зленко А.М., к.і.н., доц. Ісайкіна О.Д., к.і.н., ст.викл. Дрок П.В.);
- «Інноваційна діяльність закладів вищої освіти в контексті завдань побудови нової економіки» (д.е.н., проф. Тропіна В.Б., к.е.н., доц. Чабан Г.В., к.е.н., доц. Євтушенко Н.М., к.е.н., доц. Паламарчук О.М., к.е.н., доц. Малишко В.В.);
- «Розвиток лідерського потенціалу молоді як фактор інноваційного розвитку вищої освіти» (к.е.н., ст.викл.Слюсар С.Т., к.е.н., ст.викл.Перчук О.В., к.е.н., доц. Макарчук І.М., к.е.н., ст.викл. Городніченко Ю.В., к.е.н., доц.Перчук О.В.);
«Співпраця українських та європейських університетів в контексті інноваційного розвитку освіти та науки» (д.п.н., проф., член-кор. НАПН України Доброскок І.І., к.п.н., ст.викл. Басюк Л.В., ст.викл.Козій Т.В., к.п.н., доц. Різник В.В., к.п.н., ст.викл.Ржевська Н.В.);
– Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2019» і «Освіта за кордоном» (12-13 квітня, 2019 р.);
– Міжнародної виставки «Освіта та кар’єра – День студента 2019» (15-16 листопада 2019) (золота медаль у номінації у номінації «Інноваційна діяльність закладів освіти – ресурс забезпечення якості освіти», підготовлена кафедрою професійної освіти).