Потужним підрозділом фінансово-гуманітарного факультету є кафедра професійної освіти, яка відповідно до наказу ректора № 213 від 14.12.2011 р. розпочала діяльність з 1 вересня 2012 року. Створена за ініціативою декана фінансово-гуманітарного факультету, доктора економічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України Тетяни Максимівни Боголіб кафедра є випусковою для підготовки бакалаврів та магістрів денної і заочної форм навчання із галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка», спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)». На кафедрі проводиться підготовка докторів філософії pHD зі спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».
Пріоритетним у діяльності кафедри професійної освіти є реалізація сучасних стратегій України спрямованих на подальший розвиток національної системи освіти у відповідності до стандартів університетів європейського рівня, адаптацію до умов соціально орієнтованої економіки, трансформацію та інтеграцію в європейське і світове освітнє співтовариство є.
Найважливішою складовою успішної діяльності кафедри є науково-дослідна робота. Наукові інтереси викладачів, аспірантів, здобувачів кафедри стосуються дослідження проблем становлення та розвитку професійної освіти, формування компетентності студентів, загальнокультурного та професійного розвитку особистості майбутніх педагогів професійного навчання, викладачів, фахівців. Члени кафедри професійної освіти здійснюють наукове керівництво курсовими, дипломними роботами, дисертаційними дослідженнями.
Сьогодні, можна зазначити про перспективність становлення наукової школи доктора педагогічних наук, професора Доброскок Ірини Іванівни, під її керівництвом здійснюється розробка наукової теми «Педагогічні засади загальнокультурного і професійного розвитку особистості майбутнього фахівця у системі неперервної освіти» (Номер державної реєстрації 0115U000766), захищено сім кандидатських дисертацій, виконуються дослідження на здобуття ступеня доктора педагогічних наук, доктора філософії. З 2016 року Доброскок Ірина Іванівна є гарантом освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії PhD 015 Професійна освіта.
Результати досліджень викладачі презентують на наукових конференціях міжнародного, всеукраїнського рівнів, науково-методичних та науково-методологічних семінарах, які проводяться в Україні й за кордоном. Так, збільшується кількість публікацій у зарубіжних виданнях та виданнях, що входять до міжнародних баз даних.