Студенти і викладачі кафедри документознавства за участі роботодавців обговорили ряд важливих питань щодо моделювання освітнього процесу через призму студентоцентризму - Факультет фінансово-економічної і професійної освіти

Студенти і викладачі кафедри документознавства за участі роботодавців обговорили ряд важливих питань щодо моделювання освітнього процесу через призму студентоцентризму

Факультет фінансово-економічної і професійної освіти > Новини кафедри документознавства > Студенти і викладачі кафедри документознавства за участі роботодавців обговорили ряд важливих питань щодо моделювання освітнього процесу через призму студентоцентризму

Найкращий спосіб гарантувати студентам те, що навчання буде ще більше сфокусоване на них – залучити їх самих же до формування власного навчання і контролю за ним. Адже вкрай важливо, аби студенти і викладачі співпрацювали у вирішенні спільних проблем, які виникають у цьому процесі. Саме з цією метою, 10 грудня 2019 року, у форматі відкритого діалогу відбулася зустріч зі студентським активом, зокрема студентами спеціальностей «Професійна освіта (Видавничо-поліграфічна справа)», «Професійна освіта (Документознавство)» та деканом, заступниками, завідувачем кафедри та науково-педагогічними працівниками кафедри документознавства фінансово-гуманітарного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

У ході зустрічі було обговорено ряд важливих питань щодо моделювання освітнього процесу через призму студентоцентризму з використанням інноваційних педагогічних технологій, творчого пошуку нових концепцій та підрозділів, позаяк студенти повинні мати контроль над своїм навчанням, можливість брати участь у розробці курсів, програм і системи їх оцінювання. У свою чергу, викладачі повинні сприймати їх як активних партнерів, які зацікавлені в навчанні на спеціальності «Професійна освіта. Видавничо-поліграфічна справа» та «Професійна освіта. Документознавство».

Відтак, зустріч стосувалася обговорення питання удосконалення навчальних планів спеціальностей з наближенням їх до реалізації на принципах студентоцентризму. Присутні погодили, що це буде реалізовано у тому числі і за рахунок розширення варіативної складової з забезпеченням прозорості та привабливості навчальних планів освітніх програм. Поряд з цим усі дійшли спільної думки, що програми і навчальні плани повинні бути гнучкішими, а до їх розробки на постійній основі необхідно залучати студентів спеціальностей, що закликатиме їх брати на себе відповідальність за власне навчання та дозволить їм побудувати власну траєкторію навчання, враховуючи свої потреби (наприклад, дуальна освіта, дистанційне навчання і т.д.). Усе це, звісно ж, вимагає великих змін і зусиль як від викладача, так і від студента. Водночас, саме за такої моделі навчання можливі позитивні зміни, які забезпечать якість вищої освіти та стимулюватимуть студентів навчатися.

Учасники зібрання дійшли згоди, що за такої моделі як студентоцентризм неодмінно треба використовувати інноваційні методи навчання, приміром навчання в командах, розгляд проблемних питань, рольові ігри, групові презентації, навчання по скайпу або за допомогою різних аудіовізуальних засобів, тощо. Безумовно, всі вони будуть спонукати студентів критично мислити й ставати незалежними самостійними особами протягом усього життя. Необхідно зазначити, що заклик до активного навчання, перш за все, передбачає можливість відображати, оцінювати, синтезувати і обговорювати детальніше інформацію, яка представлена на лекціях.

Крім того, наостанок зустрічі, студенти і викладачі обговорили питання вдосконалення системи внутрішнього забезпечення якості освіти та освітньої діяльності із широким залученням студентів до оцінювання якості викладання кожної навчальної дисципліни. Задля цього, окрім щорічних опитувань студентів щодо задоволеності навчанням та університетським «життям» у цілому, потрібно впроваджувати в практику щосеместрові опитування студентів, а ще – започаткувати обговорення пропозицій по удосконаленню навчального процесу (програми) на круглих столах.

У ході зустрічі обговорювалися не лише питання, що стосувалися навчального процесу, адже досить активно було обговорено ініціативи та ідеї як в науковій, практичній роботі так і в організації побуту дозвілля, організації гуртків за інтересами, занять спортом. Варто зазначити, що зустрічі такого формату вже стали традиційними, за результатами зустрічі було підбито підсумки, а висловлені пропозиції та зауваження взято до уваги та подальшої роботи.

Прес-центр кафедри документознавства
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на fhf.phdpu.edu.ua/. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
АВТОР

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Залишити коментар

Перейти до вмісту